Bisiklet Turu Malzeme Listesi

Bisiklet Turu Malzeme Listesi

Gerek kısa turlar, gerekse uzun bisiklet turları öncesinde bir çoğumuz bir kaç gün öncesinden hazırlıklara başlarız. Malzemeleri ortaya serer ve ihtiyacımız olacakları tespit ederek seçeriz. İlk turlarımızda da muhakkak unuttuğumuz bir şeyler olur. Aşağıda deneyimlerimizle ve araştırmalarımızla ihtiyaç duyulan ve kullanılan bir malzeme listesi oluşturduk. Her tur için bu listenin tamamını almak ve yük etmek zorunda değiliz. Planladığımız turun mevsimi, gün sayısı ve parkur durumuna göre ihtiyaç listesi değişebilmektedir. Tur planına göre herkes kendi kişisel ihtiyaç listesini belirlemelidir. Aşağıda ki listemizi örnek alarak kendi listenizi oluşturmanızı önerebiliriz.

Sayfa sonunda malzeme listesi mevcut olup, bazı malzemeler konusunda bir kaç ipucu da vermek isterim.

* Manyetolu Kamp Ocağı: Kendinden yanabilen Manyetolu Kamp Ocağı pek çok konuda avantaj sağlayacaktır. Çakmak yada kibrit almayı unutmuş olsak yada herhangi bir nedenle ıslanmış ve yanmıyor olsalar dahi, hem ocağımız yanacak ve başka amaçlar için bile olsa, ateş ihtiyacımız giderilmiş olacaktır.

* Alyan/Anahtar Takımı: Alyan, anahtar, tornavida ve zincir anahtarı gibi teknik malzemeler, uzun turlar için hayati önem arz edebilmektedir. Tüm bu malzemeleri ayrı ayrı almak ve taşımak hem gereksiz ağırlık hemde fazladan yer işgal edecektir. Bu tip malzemeleri, avuç içine sığacak kadar küçültülerek, portatif, sağlam ve kullanışlı bir hale getirilmiş takımlardan seçmek bize yer ve kullanım konusunda avantaj sağlayacaktır.

* Kablo Bağı : Kablo bağı, gerek turlarda ve gerekse ev ortamında her zaman için, uygun şekilde yerleştirilerek jant tellerini akort etmek için kullanılabilmektedir. Bisikletinizin belirleyeceğiniz ön ve arka noktalarına önceden yerleştirmek kolaylık olacaktır. Mükemmel bir kort ayarı yapılmasa da, en azından teknik bir yardım alana kadar sağlıklı bir şekilde gitmemize yardımcı olacaktır. Bu güne kadar pek çok turda birebir kullanarak deneyimlediğim olmuştur.

Bisiklet Turu Malzeme Listesi

*Suluk/Matara Kafesi: Suluk yada Matara Kafesi olarak kullandığımız malzemeyi, piyasada satılan 1,5 litrelik su şişelerine uygun olanlardan kullanıyor olmamızın, su kabı kullanımında ve temininde kolaylıkları olacaktır.

Bisiklet Turu Malzeme Listesi

 Can Kurtaranlar

* Aydınlatma Lambaları: Lamba seçimini, bisiklet üzerinde kullanılabilen, hemde elde kullanılabilen ürünlerden seçilmesi, akşam kamp alanında kullanım amacıyla da işimizi görecektir. Gerekirse bisiklet, el ve kafaya takılarak kullanılabilen lambalardan seçim yapılabilir.

* Çadır Altı Koruma: Doğa çadır kurduğumuz alanlar genellikle, toz, toprak ve çamur olabilmektedir. Dolayısıyla toplama sırasında, bu durum hem zorluk çıkarmakta, hemde temizliği zorlaştırmaktadır. Ancak çadırın altına, yer kaplamayacak ve hafif bir malzemeden kullanacağımız bir örtü bu olumsuz durumdan bizi kurtaracağı gibi, bu malzemenin temizliği de çok kolay olacaktır.

* Bisiklet Kilidi: Bisiklet kilidini şifreli kilitlerden seçmek, anahtar taşıma ve kaybetme olasılıklarını ortadan kaldıracaktır.

Bisiklet Turu

Bisiklet Turu Malzeme Listesi

Benzer Yazılar

thumbnail
hover

Bisiklet Festivalleri 2018

Bisiklet Festivalleri 2018 Bisiklet Festivalleri 2018 yılında düzenlenecek olan bisiklet festivalleri bu sayfadan takip edebilirsiniz. Fe...

thumbnail
hover

Bisiklet Festivalleri 2017

Bisiklet Festivalleri 2017 Bisiklet Festivalleri 2017 yılında düzenlenecek olan bisiklet festivalleri bu sayfadan takip edebilirsiniz. Fe...

thumbnail
hover

Bisiklet Turu Öncesinde Beslenme

Bisiklet Turu Öncesinde Beslenme Günübirlik turlarınızdan önce yada antrenmanız öncesinde yiyeceğiniz besin türü, miktarı ve zam...

Yorum Yaz