ANT-078 Hisarçandır – Üçoluk – Yarbaşçandır

  • 9046
Özellikler
Zorluk Derecesi Orta
Yol Durumu Toprak-Yol
Toplam Mesafe (KM) 78
Max. Rakım 1500
Uygun Bisiklet MTB,Full-Süspansiyon
Başlangıç Noktasında Bitiyor ? Evet

ANT-078 Hisarçandır – Üçoluk – Sögütcuması – Yarbaşçandır

Cumhuriyetimizin 92. yıl dönümün de gerçekleştirdiğimiz bu rotamıza CUMHURİYET adını veriyoruz. Anlamlı bir güne denk gelen turumuza, Özgürlüğümüzün, Egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin sonsuza dek ilelebet devam etmesi dileklerimizle başlıyoruz. Biraz uzun ve zorlu bir parkurla birlikteyiz bu sefer. Antalya’nın günü birlik en uzun ve zorlu parkurlarından bir tanesidir. Bu parkuru daha önce bir kaç kez yapmıştık ancak elimizde GPS kaydı olmadığı için ve böyle anlamlı bir güne yakışır bir rota olması için tekrarlıyoruz. Pek çok rotamızda gittiğimiz ve görselleri bulunan, Hisarçandır, Üçoluk, Söğütcuması, Pınarbaşı, Yarbaşçandır ve Çitdibi köylerinden geçen bir rotadır. Söğütcuması Köyüne kadar tırmanışla devam eden 45 kilometrelik bir rampa bulunmaktadır. Sonrasında neredeyse tamamen Hacısekiler Köyüne kadar inişle devam etmektedir. Üçoluk Köyüne kadar tamamen açık manzaraya hakim bir şekilde, Geyiksivrisi ve Sarp Katran dağları manzarasıyla başlayarak, Bereket ve Alabelen dağları manzarasıyla devam eden doyumsuz görsellere sahip bir rotadır.

Söğütcuması

Üçoluk Köyünde Söğütcuması yol ayrımında karşı da Teke Dağları sıra dizisinin Ovacık Dağı ve solunda Tahtalı dağı manzarası karşımıza dikilmektedir. Söğütcuması köyüne vardığımızda ise sol tarafımız tamamen Merkezi Beydağlarına sırtını dayamış olan Alakır Vadisi manzarası ile çevrelenmektedir. Yükseklere bakıldığında, Ziyaret dağı, Pozan Dağı, Eren Dağı ve Uzaklarda Kızlar Sivrisi dağı görülebilmektedir. Devam ederek Pınarbaşı mevkiinden sonra sol tarafımızı duvar gibi kaplayan Bereket(Tunç) Dağı devam etmekte olup, sağ tarafımızda ise , Sarıçınar, İnceeriş, Çalbalı ve Sivridağ manzaraları görülebilmektedir.
29 Ekimde gerçekleştirdiğimiz bu turumuzda, Hisarçandır köyünden sonra serin hava başlamış olup yükseldikçe ısı düşmeye devam etmiştir. Tırmanışta terleyerek ıslanan kıyafetlerimiz derhal değiştirilmiş ve iniş esnasında, rüzgarlıkla birlikte bir kat daha polar tarzı bir kıyafet giyinme ihtiyacı hissedilmiştir.
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi
sogutcumasi

0 Değerlendirme

Henüz değerlendirme yapılmamış

Benzer Rotalar